SROUBENKA

- zvenku roubenka - uvnitř pravý srub

Sníte o životě ve srubu, ale stavební úřad nebo CHKO Vám srub nepovolí?

Máme pro Vás řešení. 

Postavte si od nás srub, který z vnější strany bude vypadat jako roubenka. Rohové spoje na rybinu, kulaté kmeny seříznuté na stěnách tak, aby stěna působila jako u tradiční roubenky. Stropní trámy, vaznice, pozednice, vše bude v exteriéru hraněné.

SROUBENKA - vzhled roubenky která je uvnitř jako srub

Už v roce 2007 jsme realizovali naší první "sroubenku", která je charakteristická tím, že z vnější strany je hraněnou roubenkou, ale unvnitř je tradiční srubová kulatina. Již několik let se potkáváme  se zákazníky, kteří si přáli postavit na své parcele srub z kulatiny, ale z důvodu nesouhlasného stanoviska stavebního úřadu nebo CHKO jim to nebylo dopřáno. S klasickou roubenkou z hraněného řeziva však v naprosté většině lokalit nemají úřady žádný problém.

A proto jsme se nyní rozhodli rozšířit naší nabídku o tuto technologii sroubenky, která je založena na principu výstavby srubu, s podélnou spojovací drážkou "W", ale v rozích spojených na "rybinu". Vnější pohledové kuláče mohou zůstat v některých případech ( požadavky příslušných úřadů) i bez seříznutí, nebo je můžeme ohoblovat do rovinné podoby svislé stěny. 


Interiér sroubenky je shodný s klasickým srubem. Vnitřní stěny z plného kulatého profilu, kulatinové stropní trámy, kulaté sloupy i vnitřní rohy mohou být překřížené s přesahem kuláčů. Srubové schodiště, srubové zábradlí, klasický krb, to vše navodí správnou atmosféru pravého srubu.

Napište nám, jestli máte zájem o SROUBENKU, nebo nám zavolejte, domluvíme si termín setkání, kde Vám rádi poskytneme více informací.

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti